• امروز یک شنبه بیست و ششم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حاج قاسم سلیمانی

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راه‌اندازی کارگروه استانی به منظور بررسی پروژه‌های وقفی در راستای تحقق شعار سال

راه‌اندازی کارگروه استانی به منظور بررسی پروژه‌های وقفی در راستای تحقق شعار سال

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان با اشاره به راه‌اندازی کارگروه استانی به منظور بررسی پروژه‌های وقفی، گفت: این کارگروه در جهت برطرف کردن موانع و ایجاد پشتیبانی‌های لازم ایجاد می‌شود.

 دوشنبه 23 فروردین 1400   108  0      

حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، نامگذاری شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری را هوشمندانه دانست و اظهار کرد: براساس این شعار تولید میسر نمی‌شود مگر با رفع موانع و این رفع موانع نیز بدون پشتیبانی محقق نمی‌شود.
وی ادامه داد: در سال گذشته اوقاف استان با تلاش همگانی در تمامی شهرستان‌ها توانست بالغ بر ۱۵ پروژه بزرگ از جمله پرورش دام سبک به تعداد ۲ هزار رأس در موقوفات شهرستان رامهرمز، ایجاد نخلستان در شهرستان ماهشهر، کشت و زرع در زمین‌های موقوفه سبزقبا و محمدبن جعفر در شهرستان دزفول و ... را راه‌اندازی کند.
خاکباز گفت: برای ایجاد تولید و رونق بیشتر در موقوفات، در راستای تحقق سخنان مقام معظم رهبری، کارگروه استانی به منظور بررسی دیگر پروژه‌های استان راه‌اندازی کرده‌ایم تا موانع کار برطرف شده و پشتیبانی‌های لازم ایجاد شود. البته برای دستیابی به این مهم اوقاف به تنهایی قادر نیست و باید سایر نهادها هم به ما کمک کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان بیان کرد: چشم‌انداز اقتصادی امسال با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری، حکایت از گشایش در عرصه تولید و سرمایه‌گذاری دارد و ما همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا با بهره‌مندی از داشته‌های بالفعل و بالقوه داخلی در موقوفات استان، زمینه لازم برای ایجاد امنیت در جذب سرمایه‌گذار خارجی و داخلی برای احیا موقوفات را فراهم کنیم. سیاست داخلی سازمان اوقاف نیز بر این است که با توان داخلی موقافات را احیا کند و همچنین از وجود سرمایه‌گذاران مختلف که قدرت کافی را دارند برای ایجاد یک محل امن برای سرمایه‌گذاری استفاده کند.
وی با تأکید بر تلاش مجموعه اوقاف برای رشد و احیا موقوفات استان، تصریح کرد: عمل به نیات واقفان و بازگشت عواید موقوفات به موقوف‌علیهم برای داشتن جامعه سالم عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری از جمله اهداف سازمان است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار