• امروز سه شنبه بیست و چهارم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حاج قاسم سلیمانی

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حسین کشتی نجات

حسین کشتی نجات

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی خاکباز:عاليترين , صميمي ترين و گوياترين رابطه معنوى و ملكوتى بين پيامبر و حسين را مي توان در اين جمله رسول گرامى اسلام (ص) خواند كه فرمود: حسين از من و من ازحسينم

 سه شنبه 26 اسفند 1399   6  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان به نقل از حجت الاسلام والمسلمین مرتضی خاکباز بیان کرد:چون خبر ولادتش به پيامبر گرامى اسلام (ص) رسيد , به خانه حضرت على (ع) و فاطمه (س) آمد و اسما  را فرمود تا كودكش را بياورد. اسما او را در پارچه اى سپيد پيچيد و خدمت رسول اكرم (ص ) برد , آن گرامى به گوش راست او اذان و به گوش چپ اقامه گفتند .
به روزهاى اول يا هفتمين روز ولادت با سعادتش , امين وحى الهى , جبرئيل امین , فرود آمد و گفت : سلام خداوند بر تو باد اى رسول خدا , اين نوزاد را به نام پسر كوچك هارون (شبير)كه به عربى (حسين) خوانده مي شود نام بگذار
چون على براى تو بسان هارون براى موسى بن عمران است , جز آن كه تو خاتم پيغمبران هستى . و به اين ترتيب نام پرعظمت حسين از جانب پروردگار, براى دومين فرزند فاطمه (س) انتخاب شد.
به روز هفتم ولادتش , فاطمه زهرا (س) كه سلام خداوند بر او باد , گوسفندى را براى فرزندش به عنوان عقيقه  ذبح کرده و سر آن حضرت را تراشيد و هم وزن موى سر او نقره صدقه دادند .
 :
از ولادت حسين بن على (ع) كه در سال چهارم هجرت بود تا رحلت رسول الله (ص) كه شش سال و چند ماه بعد اتفاق افتاد, مردم از اظهار محبت و لطفى كه پيامبر راستين اسلام (ص) درباره حسين (ع) ابراز ميداشت , به بزرگوارى و مقام شامخ ایشان آگاه شدند.
انس بن مالك روايت ميكند: وقتى از پيامبر پرسيدند كدام يك از اهل بيت خود را بيشتر دوست ميدارى , فرمود: حسن و حسين را, (8) بارها رسول گرامى حسن (ع) و حسين (ع) را به سينه مي فشرد و آنان را مي بوييد و مي بوسيد.(9)
عاليترين , صميمي ترين و گوياترين رابطه معنوى و ملكوتى بين پيامبر و حسين را مي توان در اين جمله رسول گرامى اسلام (ص) خواند كه فرمود: حسين از من و من ازحسينم
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار