• امروز چهارشنبه بیست و پنجم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حاج قاسم سلیمانی

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

زندگی حضرت زهرا(س) نمونه عینی  وافتخاری برای ماست که ببینیم ایشان برای چه خود را فدا کردند

زندگی حضرت زهرا(س) نمونه عینی وافتخاری برای ماست که ببینیم ایشان برای چه خود را فدا کردند

حجت السلام والمسلمین مرتضی خاکباز:زندگی حضرت زهرا(س) نمونه عینی وافتخاری برای ماست که ببینیم ایشان برای چه خود را فدا کردند وبدانیم که ایشان خود را برای انتخاب اصلح فدا کردند و وظیفه دیدند حضور داشته باشند و درست انتخاب کنند چرا که سکوت در انتخاب غلط است و نتیجه ای جز تباهی وهلاکت و حرکت در مسیر باطل نخواهد داشت.

 شنبه 27 دی 1399   71  0      

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی خاکباز مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان خوزستان با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه گفت: شاید بتوان زندگی حضرت زهرا(س) را در دوران پس از رحلت پدر تجلی عینی بعد سیاسی  زندگی  حضرت زهرا(س) قرار داد وبه آن توجه کرد.
ایشان گفت: پیام حضرت زهرا (س) در حدود 75 روز بحث انتخاب اصلح بوده چرا که انسانها در زمینه حیات دنیایی از اجبارها و اختیارها برخوردار هستند وبخشی از زندگی انسان را اجبار و بخش دیگر را اختیار در برگرفته است.
وی  یاد آور شد: هر چند اصل وجود و ویژگی انسان بر پایه اجبار و خود مختار بودن انسان است  اما آنچه برای انسان تعیین شده است اختیار می باشد که در موقع لازم راه درست را انتخاب کند .
حجت السلام والمسلمین خاکباز خاطر نشان ساخت:  طبیعتا راهی که در برابر این راه قرارگیرد باطل و سرانجام آن هلاکت است .
وی ابراز داشت: انسان لازم است که یکی از این راهها را انتخاب کند ونکته این که در انتخاب راهها اینگونه باشد که سیستم و راهی را انتخاب نماید که درست باشد چرا که سکوت وتوقف در مسیرانتخاب درست همان بطلان وتباهی است.
وی  با اشاره به اینکه اگر کسی در انتخاب یک اصلح کوتاهی وتوقف کند اهل باطل است عنوان کرد: کسانی که در مسیر حق حرکت می کنند سرانجام نیک وکسانی که در مسیر باطل حرکت می کنند ناخواسته اهل باطل را همراهی کرده وبه  هلاکت می رسند. .
وی یاد آور شد: آنچه به عنوان رفتار دینی بیان می شود و آنچه حضرت زهرا (س) فریاد می زدند برگرفته از همان حدیثی بود که در کتب شیعه وسنی آمده و آن اینکه اگر کسی بمیرد وامام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است و این مرگ کفر و شرک است که باورهای مشرکانه و هنجارها ورفتار شیطان را قبول داشته است.
مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان خوزستان  عنوان کرد: طبیعتا ما انسانها به روشنی می توانیم از زندگی حضرت زهرا (س) که الگو وجودشان نورانی است بهره ببریم  .
ایشان  با اشاره به سخن حضرت زهرا (س) که اگر انسان شایسته ای در جایگاه حضرت رسول قرار نگیرد اصل توحید ودین  دچار مشکل خواهد شد افزود: اگر انتخاب درست صورت نگیرد مادیات جای معنویت، رفتارهای نامناسب دینی، ایجاد ناهنجاری در باورها ، نحوه زندگی و .... باعث اختلاف در جامعه  خواهد  شد.
ایشان در پایان  گفت: زندگی حضرت زهرا(س) نمونه عینی  وافتخاری برای ماست که ببینیم ایشان برای چه خود را فدا کردند وبدانیم که ایشان خود را برای انتخاب اصلح فدا کردند و وظیفه دیدند حضور داشته باشند و درست انتخاب کنند چرا که سکوت در انتخاب غلط است و نتیجه ای جز تباهی  وهلاکت و حرکت در مسیر باطل نخواهد داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار