• امروز پنج شنبه دوم بهمن 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حاج قاسم سلیمانی

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای طرح «سردار شهید سلیمانی» در خوزستان / توضیح عملکرد شورای خیریه شهرستان‌ها

اجرای طرح «سردار شهید سلیمانی» در خوزستان / توضیح عملکرد شورای خیریه شهرستان‌ها

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خوزستان با اشاره به اجرای طرح «سردار شهید سلیمانی» در خوزستان، به عملکرد شورای هماهنگی امور خیریه شهرستان‌ها در راستای هم‌افزایی میان مؤسسات خیریه و گروه‌های جهادی اشاره کرد

 سه شنبه 18 آذر 1399   23  0      

حجت‌الاسلام فائز فائزی، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خوزستان با اشاره به اجرای طرح سردار شهید سلیمانی در استان، اظهار کرد: این طرح کشوری است و بیشتر دستگاه‌های دولتی به اجرای آن ورود کرده‌اند. سازمان اوقاف و امور خیریه همزمان با آغاز هفته بسیج در اول آذر ماه این طرح را آغاز به اجرا کرد که تا ۱۳ دی ماه همزمان با سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه خواهد داشت
وی بیان کرد: این طرح با استفاده از نیت موقوفات با کمک مشارکت‌های عمومی، خیران و منابع فرهنگی بقاع اجرا می‌شود. ۴۴ مرکز افق در بقاع متبرکه استان خوزستان این دستورالعمل را اجرا خواهند کرد که شامل تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، تهیه لباس گرم و وسایل گرمایشی، طبخ و توزیع غذای گرم میان فقرا و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده است.
فائزی افزود: با مشارکت‌های انجام شده بیش از ۵ هزار بسته معیشتی تاکنون توزیع شده است و امیدواریم تا ۱۳ دی‌ماه که پایان اجرای این طرح است و تعداد به ۱۰ هزار بسته برسد. تاکنون تقریباً نزدیک به ۳۰۰۰ پرسه غذای گرم تهیه شده است. همچنین بالغ بر ۲ هزار بسته بندی بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده توزیع شده و در پایان ۱۳ دی ماه می‌توان آمار کلی عملکرد استان خوزستان را اعلام کرد.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خوزستان گفت: همچنین در این راستا ۱۷ شورای هماهنگی امور خیریه شهرستانی علاوه بر آن ۴۴ مرکز افق به این امر خیر ورود کرده‌اند. ستاد هماهنگی امور خیریه استان خوزستان امروز ۱۶ آذرماه به منظور هماهنگی بیشتر با شورای هماهنگی و امور خیریه شهرستان‌ها تشکیل جلسه خواهد داد. گروه‌های جهادی، مؤسسات خیریه، نیازمندان و فقرا در بانک اطلاعاتی شورای امور خیریه شهرستان‌ها جمع آوری می‌شوند تا خدمت‌رسانی بهتری را ارائه دهند.
وی ادامه داد: ۱۲ کارگروه در این شورا اقدام به فعالیت می‌کنند که هر کارگروه یک مجموعه تخصصی است. کارگروه ازدواج، درمان و سلامت، ایتام، مددکاری و... از جمله این کارگروه‌ها هستند. در این شورا از نیروهای جهادی و خیران استفاده می‌شود تا تشکیلات مناسبی با پشتوانه اوقاف در راستای خدمت به نیازمندان راه‌اندازی شود. با راه اندازی و همچنین نهادینه شدن فعالیت شوراهای هماهنگی خیریه شهرستان‌ها بسیاری از اموری که به صورت موازی از سوی مؤسسات خیریه و گروه‌های جهادی صورت می‌گرفت، می‌تواند بهتر عمل کند و این شوراها عامل وحدت و هم‌افزایی برای خدمت به مردم باشند. امیدواریم که در ابتدای سال ۱۴۰۰ همه شوراهای شهرستان‌ها فعال شوند و تشکیلات آنها امور خود را به راحتی انجام دهند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار