• امروز پنج شنبه نهم بهمن 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حاج قاسم سلیمانی

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اثر بخشی ترویج ، توسعه و گسترش فرهنگ وقف در کاهش آسیب های اجتماعی

اثر بخشی ترویج ، توسعه و گسترش فرهنگ وقف در کاهش آسیب های اجتماعی

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: ترویج ، توسعه و گسترش فرهنگ وقف در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر و اثر بخشی فراوانی دارد.

 شنبه 1 آذر 1399   114  0      

  به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان  در دیدار  حجت الاسلام مرتضی خاکباز مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان وهئیت همراه با ریس کل دادگستری استان خوزستان ، که در این دیدار ریس دادگستری استان  اثر بخشی ترویج و توسعه فرهنگ وقف در کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: سنت حسنه وقف ظرفیت جاری و ارزشمندی است كه از دیرباز در زمینه های  مختلف گشایش گر و حمایتگر بوده است و در شرایط كنونی جامعه نیز بهره گیری هدفمند و هوشمندانه از این ظرفیت برای کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر و اثر بخشی فراوانی دارد.
وی افزود: آثار و بركات موقوفات به خصوص در مسایل فرهنگی و گسترش آموزه های قرآنی باید بیشتر مشهود شود و می توان از این ظرفیت ارزشمند حسنه در راستای موضوعات اجتماعی و مهار و كنترل آسیب های ، چون طلاق، اعتیاد به مواد مخدر، زنان خودسرپرست و غیره بهره برد كه این مهم نیازمند فرهنگ سازی و تشریح آن برای واقفان می باشد. 
حجت الاسلام و المسلمین مرادی خاطر نشان کرد : یكی از شاخص‌هایی كه می‌تواند در مقوله پیشگیری از وقوع جرائم مؤثر واقع شود، اشاعه فرهنگ وقف است چرا كه با نهادینه شدن این سنت حسنه بخش عمده ای از سرمایه افراد توانمند بین فقرا توزیع می شود و ضمن كاهش فاصله طبقاتی در جامعه، كاهش جرایم مختلف را نیز به دنبال خواهد داشت.
 وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به وضعیت خاص پرونده های موقوفات، باید رسیدگی به اینگونه پرونده ها تسریع شود و در نظر داریم که شعب ویژه رسیدگی به موقوفات راه اندازی کنیم. 
در ادامه این دیدار حجت الاسلام خاکباز مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان از دادگستری استان در جهت اهتمام ویژه به رسیدگی پرونده های موقوفات تشکر کرد و بر همکاری و تعامل اداره کل اوقاف و امورخیریه استان و دستگاه قضایی خوزستان تاکید نمود. وی در این دیدار خواستار تشکیل و راه اندازی شعب ویژه شورای حل اختلاف جهت حل و فصل دعاوی موقافات با صلح و سازش گردید.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار