• امروز دوشنبه پنجم آبان 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

موقوفات جدید باید به سمت نیازهای جامعه هدایت شود

موقوفات جدید باید به سمت نیازهای جامعه هدایت شود

حجت‌الاسلام فائزی با بیان اینکه ثبت موقوفات را باید به سمت نیازهای جامعه هدایت کرد گفت: آنچنان که باید و شاید در خصوص وقف در خوزستان کار نشده و با ثبت وقف‌هایی که نیاز امروز جامعه هستند می‌‌توانیم به رفع بسیاری از مشکلات کمک کنیم.

 یک شنبه 27 مهر 1399   5  0      

«حجت‌الاسلام فائز فائزی» در گفت‌  گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز، با بیان اینکه هفته وقف بهانه‌ای است که موضوع وقف را بتوانیم به جامعه عمومی مردم بشتر بشناسانیم اظهار کرد: وقف جزء معدود احکام فقهی است که شامل همه عموما افراد جامعه از کودک و پیر تا غنی و فقیر می‌شود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان اضافه کرد: امروز و در حالی که بسیاری از خانواده‌ها با مشکلات اقتصادی مواجه هستند، اگر در گذشته وقف‌های با نیت رفع مشکلات اقتصادی ثبت می‌شد بسیاری از  مشکلات امروز را نداشتیم.
وی با اشاره به اینکه با ثبت وقف‌هایی که نیاز امروز جامعه هستند می‌توانیم به رفع بسیاری از مشکلات کمک کنیم افزود: به سران طوایف پیشنهاد داده شده که وقف‌هایی با نیت حل مشکلات و معضلات همان طایفه ایجاد شود.
رئیس مرکز افق اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان عنوان کرد: با توجه به اینکه وقف محدودیت زمانی ندارد، تا هنگامی که این وقف به جامعه مورد نظر منفعت برساند ثواب آن برای واقف نوشته خواهد شد و این همان صدقه جاریه است.
وی با بیان اینکه ما در خوزستان موقوفاتی با عمر بیش از 800 سال داریم که همچنان مردم از آنها بهره‌مند هستند تصریح کرد: در خوزستان آنچنان که باید و شاید در خصوص وقف کار نشده است.
حجت‌الاسلام فائزی ابراز کرد: در خوزستان وقفی برای ازدواج و اشتغال جوانان و همچنین وقف‌های برای پیشرفت علوم جدید و تکمیل علوم دانش بنیان نیز وجود ندارد که لازم است با توجه به گستره بسیار بزرگ وقف حتما درباره ثبت چنین وقف‌های تبلیغات انجام شود تا عموم مردم به ثبت چنین موقوفاتی روی آورند.
وی با اشاره به اینکه ثبت موقوفات را باید به سمت نیازهای جامعه هدایت کرد ادامه داد: یکی از معضلات امروز جامعه بحث تامین هزینه‌های درمان است در حالی که با ثبت چنین موقوفاتی بسیاری از رنج‌های شهروندان در خصوص تامین هزینه‌های درمان از بین خواهد رفت؛ بهترین نیت ثبت وقف با موضوع خیرات است، در چنین موقوفاتی در هر کار خیری از آنها بهره‌مند خواهند شد.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خوزستان در خصوص برنامه‌های هفته وقف یاد آور شد: تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، تجلیل از واقفان، اجرای همایش احسان ماندگار، تلاش در جهت اطلاع‌رسانی عمومی وقف، برگزاری نشست‌های تخصصی وقف و همچنین غباروبی بقاع متبرکه از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این هفته هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار