• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آیت الله حسن زاده: حضرت زینب (س) در حمایت از ارزش های اسلامی و حریم ولایت تا پای جان ایستادگی کرد

آیت الله حسن زاده: حضرت زینب (س) در حمایت از ارزش های اسلامی و حریم ولایت تا پای جان ایستادگی کرد

استاد حوزه علمیه و دانشگاه اهواز حضرت فاطمه زهرا (س) و زینب کبری (س) را از نمونه ها و اسوه های بی نظیر برای زنان در جامعه اسلامی دانست و گفت: این بانوان گرانقدر در حمایت از ارزش های اسلامی و حریم ولایت تا پای جان ایستادگی کردند.

 شنبه 23 شهریور 1398   14  0      

همایش رهروان زینبی  با هدف تبیین و نقش حضرت زینب در پایداری قیام کربلا به عنوان الگوی رفتاری زنان مسلمان، به منظور حفظ ارزش های دینی و انقلابی در سطح جامعه زنان در حرم مطهر علی بن مهزیار اهوازی برگزار شد.
«آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده» در این مراسم طی سخنانی با اشاره به فداکاری های حضرت زینب (س)، این بانوی شجاع را مظهر ایثار و از خود گذشتگی دانست و به تشریح نقش زنان از صدر اسلام تا زمان معاصر و پیشبرد اهداف اسلامی پرداخت.
مدرس دانشگاه و حوزه علمیه اهواز افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) و زینب کبری (س) از نمونه ها و اسوه های بی نظیر برای زنان در جامعه اسلامی به شمار می روند که در حمایت از ارزش های اسلامی و حریم ولایت تا پای جان ایستادگی کردند.
وی خاطر نشان کرد: امروز اگر عاشورای حسینی را زنده، پویا و اثرگذار می بینیم، مرهون فداکاری ها و نقش موثر حضرت زینب (س) است.
وی با بیان اینکه دوازدهم محرم هر سال اجتماعاتی با حضور بانوان زینبی و با هدف تجدید عهد و پیمان با حضرت زینب (س) در سراسر کشور برگزار می شود اظهار کرد: امیدواریم دختران و زنان جامعه اسلامی ایران یاد و راه حضرت زینب (س) را همواره در نظر داشته باشند.
آیت الله حسن زاده با اشاره به نقش خوزستان در طول تاریخ و به ویژه دوران انقلاب عنوان کرد: خوزستان بیشترین شهید مدافع حرم را در کشور داشته و همیشه در کنار رزمندگان بانوان حضور داشتند و امروز نیز همواره این بانوان در عرصه های مختلف کشور پیشگام و پیش قدم بودند.
در این همایش که بیش از یک هزار نفر از دختران و زنان عاشورایی حضور داشتند موضوعاتی از قبیل حماسه بزرگ حضرت زینب (س) در تبیین قیام عاشورا، رسوایی ستمگران، زنده نگه داشتن هدف والای سالار شهیدان، معرفی اهل بیت امام حسین(ع) و افشای ماهیت حکومت یزید در قالب نمایش به اجرا در آمد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار