• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

شب قدر، شب باارزش و پرفضیلت و با امور مهم و باعظمتى همراه است؛

شب قدر، شب باارزش و پرفضیلت و با امور مهم و باعظمتى همراه است؛

حجت السلام و المسلمین خاکباز: از نظر قرآن کریم، شب قدر، شب باارزش و پرفضیلت و با امور مهم و باعظمتى همراه است

 چهارشنبه 1 خرداد 1398   74  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان حجت الاسلام و المسلمین خاکباز گفت: از نظر قرآن کریم، شب قدر، شب با ارزش و پرفضیلت و با امور مهم و باعظمتى همراه است 
حجت الاسلام خاکباز در ادامه بیان کردند: از نظر قرآن کریم، شب قدر، شب باارزش و پرفضیلت و با امور مهم و باعظمتى همراه است همانند نزولِ اجمالى قرآن، پیدایش افاضات باطنى و فضاى خاصّ معنوى، تقدیر و تعیین سرنوشت‌ها، تدبیر و برنامه‌ریزى‏هاى جدید و نزول جبرئیل و فرشته‏ ها. عبادت در آن شب، بالغ بر هشتاد سال ارزش دارد و قابل قیاس با سایر شب‌ها نیست. همچنین در چنین شبى خداوند بال رحمت مى‏گشاید و بندگان خود را در رواق آن مىینشاند و مؤمنان و عبادت‌گران را مشمول رحمت فراوان خود مى‏سازد. 
وی گفت:در شب‌های قدر به دو چیز باید توجه بیشتر نمود: یکى: سعادتمندى و قرار گرفتن در ردیف سعادتمندان و انسان‌های خوش‌فرجام، و دوم: دورى از شقاوت و بدبختى و ترک صفات زشت و ناپسند. از این رو است که پیوسته در دعاهاى مخصوص شب‌های احیاء همواره مى‏خوانیم که : «وَ أَنْ تَجْعَلَ اسْمِی فِی هَذِهِ اللَّیْلَةِ فِی السُّعَدَاءِ وَ رُوحِی مَعَ الشُّهَدَاءِ خدایا امشب نام مرا در میان سعادتمندان و روحم را با شهداى راه حق قرا ده» . 
ایشان با بیان اینکه  :شب قدر بهترین فرصت برای طلب بخشش و آمرزش گناهان از خداوند بلند مرتبه است و پروزدگار در این شب عنایت ویژه ای به بندگان خود دارد و در واقع آن را بهانه ای جهت آمرزش بندگان عزیز خود قرار داده است 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان در پایان افزود: شب قدر، شب تقدیر است و تعیین سرنوشت یک‌ساله و لحظات سرنوشت‌ساز؛ ، قرآن، سِلم و سلامتى را از ویژگی‌های دیگر آن شب .مى‏داند و آن را شبى سراسر سلامت معرفى مى‏کند! زیرا تعیین مقدرات براى انسان  است . 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار