• امروز جمعه سوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طی آیینی درحرم سبزقبا(ع)، ازتلاش های خدمتگزاران و خادمان این حرم مطهر تجلیل به عمل آمد.

طی آیینی درحرم سبزقبا(ع)، ازتلاش های خدمتگزاران و خادمان این حرم مطهر تجلیل به عمل آمد.

ريس اداره اوقاف شهرستان دزفول اظهار کرد: باتوجه به جایگاه والای فرهنگی و مذهبی آستان سبزقبا(ع) ، اداره اوقاف دزفول همواره نگاه ویژه ای نسبت به امورات این حرم مطهر به ویژه در زمینه توسعه عمرانی و افزایش برنامه های فرهنگی آن دارد.

 یک شنبه 11 آذر 1397   80  0      

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان #دزفول در آئین تجليل از خادمان حرم سبزقبا (ع)، عنوان کرد :
:جایگاه خادمان حرم سبزقبا (ع) بسیار والا و باکرامت است/ توسعه عمرانی و فرهنگی حرم سبزقبا(ع) به سرعت ادامه دارد
:o:به گزارش روابط عمومی اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان #دزفول طی آیینی درحرم سبزقبا(ع)، ازتلاش های خدمتگزاران و خادمان این حرم مطهر تجلیل به عمل آمد.
:در اين مراسم ابتدا حجت الاسلام مجتبی خميدی، رياست اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان دزفول، طی سخنانی اظهار کرد: باتوجه به جایگاه والای فرهنگی و مذهبی آستان سبزقبا(ع) ، اداره اوقاف دزفول همواره نگاه ویژه ای نسبت به امورات این حرم مطهر به ویژه در زمینه توسعه عمرانی و افزایش برنامه های فرهنگی آن دارد.
:وی بااشاره به توسعه عمرانی و فرهنگی حرم سبزقبا (ع) درسال جاری ، افزود: خوشبختانه مدیریت حرم بسیارفعال است و توانسته به خوبی برنامه ها و انتظارات مدنظر اداره اوقاف را در این حرم پیاده و اجرا نماید.
:حجت الاسلام خمیدی در ادامه زحمات و تلاش های خادمان حرم سبزقبا (ع) را بسيار شايسته و قابل تقدير برشمرد و گفت: جايگاه خادمان حرم سبزقبا(ع) بسيار والا و با كرامت است به همین دلیل انتظار مردم و زائرانی که وارد آستان سبزقبا می شوند از خادمان آن بسيار بالاتر از انتظار معمول است که این امر نشان دهنده جایگاه ویژه حضرت سبزقبا در زندگی ارادتمندانش است، بنابراين از خادمان انتظار می رود آنگونه كه شایسته است در خدمت مردم و زائران حرم باشند که البته درحال حاضر نیز خادمان حرم همواره این مهم را به خوبی به منصه ظهور گذاشته اند.
:رئيس اداره اوقاف و امور خيريه دزفول ، اخلاص، خوشرويی و شرح صدر را 3 ويژگی مهم خادمان قلمداد نمود و از آنها خواست ضمن رعايت اين ٣ مهم، با رازداری و امانت داری ميزبان خوبی برای زائرين حرم مطهر باشند.
:حجت الاسلام خمیدی گفت: مطابق با برنامه سازمان اوقاف بقعه های متبرک بايد به صورت هئيت امنايی اداره شوند و با توجه به اين دستور العمل به زودی هئيت امنای حرم مطهر سبزقبا نیز انتخاب خواهند شد تا امورات این حرم درتمام زمینه ها با سرعت و کیفیت بیشتری اجراشود.
وی كاشی كاری گنبد و رواق ها را از جمله اقدامات عمرانی انجام شده در حرم سبزقبا (ع) طی سال جاری برشمرد و گفت: قرار داد كاشی كاری گلدسته ها و نمای حرم نیز منعقد شده و روند اقدامات اولیه در حال اجرا است.
:رئیس اداره اوقاف و امورخیریه دزفول منبع مالی اقدامات توسعه ای حرم سبزقبا را نذورات مردمی درضریح حرم و موقوفات مخصوص حرم دانست و گفت: بااین وجود، درآمدهای حرم کفاف برنامه های متعددعمرانی و فرهنگی را نمی کند که لازم است خیران گرانقدر شهرستان دزفول در راستای تسریع در روندپیشبرد اهداف و برنامه های حرم مطهر به ویژه در زمینه توسعه عمرانی بیش ازپیش یاریگرماباشند.
:حجت الاسلام خمیدی درپایان باتاکیدبرنقش پررنگ خادمان در توسعه و پیشبردامورات حرم ، تاکیدکرد: الفاظ خادم افتخاری و موظفی در حرم سبزقبا معنایی ندارد و همه ما در این مکان مذهبی و فرهنگی که نزد مردم از ارزش بالایی برخوردار است وظیفه خدمتگزاری به آقا سبزقبا و زائران این بزرگوار راداریم.
:گفتنی است در پايان با اهدای لوح تقدير و هدايايی از زحمات خادمين حرم مطهر سبزقبا (ع) قدردانی شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار