• امروز جمعه سوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت الاسلام مرتضی خاکباز :وقف یک صدقه جاریه است که انسان را از هواپرستی نجات و باعث جاودانگی وی حتی پس از مرگ می شود.

حجت الاسلام مرتضی خاکباز :وقف یک صدقه جاریه است که انسان را از هواپرستی نجات و باعث جاودانگی وی حتی پس از مرگ می شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه خوزستان: توسعه های عمرانی هربقعه و اجرای برنامه های فرهنگی دراین مکان هاصرفا ازطریق نذورات مردمی موجود در بقاع است و دولت و دستگاه های دولتی هیچ نقشی دراین زمینه ندارند.

 شنبه 26 آبان 1397   71  0      

مدیرکل اوقاف و امورخیریه خوزستان درهمایش یاوران وقف عنوان کرد :
:عملکرد درخشان حجت الاسلام خمیدی در احیای موقوفات و توسعه بقاع دزفول قابل تقدیراست/لزوم افزایش موقوفات بهداشت و درمان در #دزفول
به گزارش روابط عمومی اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان دزفول ، حجت الاسلام مرتضی خاکباز شامگاه چهارشنبه در همایش یاوران وقف که به مناسبت دهه وقف در مجتمع فرهنگی و سینمایی دزفول برگزار شد، اظهار کرد:وقف یک صدقه جاریه است که انسان را از هواپرستی نجات و باعث جاودانگی وی حتی پس از مرگ می شود.
:وی خوزستان را جزو 10 استان اول کشور دربرخورداری از موقوفات برشمرد و افزود: موقوفات موجود در استان خوزستان به 80 نیت مختلف از جمله تحصیل علم و دانش، کمک به نیازمندان، دانشجویان، طلاب ،بهداشت و درمان و روضه و عزاداری امام حسین (ع) وقف شده اند.
:مدیرکل اوقاف و امورخیریه خوزستان بابیان اینکه این استان بابرخورداری از 417 امامزاده از رتبه سوم کشوردراین زمینه برخوردار است، گفت: توسعه های عمرانی هربقعه و اجرای برنامه های فرهنگی دراین مکان هاصرفا ازطریق نذورات مردمی موجود در بقاع است و دولت و دستگاه های دولتی هیچ نقشی دراین زمینه ندارند.
:حجت الاسلام خاکباز ، سازمان اوقاف را یک دستگاه کاملاً مردمی و غیردولتی برشمرد و افزود : وظیفه مابه عنوان متولیان بقاع مذهبی ، اجرای امینانه نذورات مردمی درراستای تحقق فرمایش رهبری مبنی برتبدیل بقاع به قطب های فرهنگی است.
:وی عنوان کرد: هزینه برنامه های فرهنگی بیشمار سازمان اوقاف نیز زاییده دستان مهربان خیران و واقفان در شکل و نیات مختلف است، بنابراين خروجی وقف استفاده عمومی مردم است و تمام درآمدهای حاصل از موقوفات به صورت کامل و به شکل های مختلف به مردم و جامعه برمی گردد.
:مدیرکل اوقاف و امورخیریه خوزستان درادامه عنوان کرد: خوزستان و شهرستان دزفول واقفان و خیران زیادی دارد اما متاسفانه جز یک مورد درمسجدسلیمان ، موقوفه قرآنی در استان وجود ندارد بنابراین استان خوزستان امروزه درراستای ترویج فرهنگ وقف قرآن، بشدت نیازمند موقوفات قرآنی است که این امر نیازمند خط دهی و هدایت واقفان توسط متولیان به سمت ثبت اینگونه وقفیات می باشد.
:حجت الاسلام خاکباز شهرستان دزفول را نیز نیازمند موقوفات قرآنی و گسترش
فضاهای قرآنی وقف شده برشمرد و گفت: افزایش موقوفات در حوزه بهداشت و درمان نیز ازديگر اولویت هایی است که بایدتوسط متولیان اوقاف در شهرهای مختلف استان به ویژه دزفول دردستورکارقرار گیرد.
وی باتاکیدبراینکه وقف باید به کمک مردم بیاید، تصریح کرد: بابرنامه ریزی های مدون و اصولی باید خیران و واقفان را به سمت ثبت و اهدای موقوفات بهداشتی و درمانی تشویق کنیم تا یاریگر مردم درراستای رفع بخشی از مشکلات و دغدغه های آنها در زمینه دارویی و بیماری باشیم چرا که بسیاری از استان های کشور مملو از این موقوفات است.
:حجت الاسلام خاکباز در ادامه بابیان اینکه اداره اوقاف و امورخیریه دزفول از نظر فعاليت های خیریه دررتبه نخست شهرستان های خوزستان است، گفت: حجت الاسلام خمیدی ریاست اداره اوقاف و امورخیریه دزفول یکی از نیروهای ولایی و انقلابی سازمان اوقاف با کارنامه بسیاردرخشان است که بااقدامات و برنامه های ارزشمند خود، مجموعه اوقاف و بقاع شهرستان دزفول را بسیار فعال نموده به گونه ای که درسال جاری این اداره با مدیریتی اصولی توانسته موقوفات متعددی درزمینه اراضی کشاورزی، باغات، مسکونی و تجاری را احیاکند که تاپیش ازاین بصورت نیمه راکد مانده بودند که این اقدام جای تقدیردارد.
وی درپایان از خیران و واقفان شهرستان دزفول ، خادمان بقاع دزفول به ویژه حرم مطهر سبزقبا (ع) و محمدبن جعفر(ع) قدردانی کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار