• امروز جمعه سوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ضریح جدید حرم مطهر حضرت دانیال(ع) وارد شوش ‌شد

ضریح جدید حرم مطهر حضرت دانیال(ع) وارد شوش ‌شد

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شوش با اشاره به پایان ساخت ضریح جدید مطهرحضرت دانیال نبی(ع) گفت: این ضریح امروز چهارشنبه وارد شهرستان شوش شد.

 چهارشنبه 23 آبان 1397   105  0      

محمد حسن پورنعمت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از گذشت 50 سال عملیات ساخت ضریح جدید در اصفهان شروع شد و پس ازمدتی به اتمام رسید. وی اظهار داشت: طبق برنام ریزی این ضریح امروز راس ساعت 15 با استقبال مردم از ورودی شهر به سمت حرم مطهر حضرت دانیال نبی(ع) منتقل می شود. رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شوش افزود: تمهیدات اجرایی و فرهنگی شهرستان برای برگزاری مراسم استقبال ضریح در شهر شوش اندیشیده شده است. وی گفت: قرائت اشعار ولایی، ذبح قربانی، توزیع شربت و شیرینی و مداحی در طول مسیر حرکت ضریح جدید برنامه ریزی شده است حضرت دانیال نبی(ع)از پیامبران بزرگ الهی است که در سال 598 قبل از میلاد در بیت المقدس دیده به جهان گشود.
آن حضرت حوادث آینده و بعثت پیامبر آخر الزمان را در کتاب خود پیشگویی کرده بود. حضرت دانیال نبی(ع) از پیامبران الهی در قرن هفتم قبل از میلاد است که نسل وی به داوود پیامبر(ع) می رسد.
آرامگاه دانیال نبی(ع) در ساحل شرقی رودخانه شاوور در جنوب شهرستان شوش و مقابل تپه ارگ قرار دارد . این مکان مقدس در طول سال محل حضور زائران از شهرهای مختلف کشور است.
شهر باستانی شوش در 100 کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار