• امروز شنبه سی و یکم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

در هفته وقف افتتاح سالن دو طبقه و چند منظوره مقام صاحب الزمان عج افتتاح می‌شود

در هفته وقف افتتاح سالن دو طبقه و چند منظوره مقام صاحب الزمان عج افتتاح می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیان کرد: در صیانت و احیای موقوفات نباید تعلل گردد

 چهارشنبه 16 آبان 1397   36  0      

در شوشتر ۴۲ بقعه فعال و دارای سند و ۵ بقعه شاخص ملی وجود دارد که از مهم‌ترین آنها مقام صاحب الزمان عج و امامزاده عبدالله ع هستند که برنامه های متنوع فرهنگی روزانه و هفتگی در آنها فعال است.
:وی تاکید کرد: مقام صاحب الزمان عج و امامزاده عبدالله ع هستند که برنامه های فرهنگی آرامش بهاری، نشاط معنوی و بصیرت عاشورایی در آنجا برگزار می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیان کرد: ۲۰۰ نفر از خدام بقاع متبرک و مساجد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، شهرستان شوشتر در شاخص طرح ملی حفظ در استان رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
رشنو به مناسبت ۱۴ آبان و آغاز هفته وقف بیان کرد: در هفته وقف افتتاح سالن دو طبقه و چند منظوره مقام صاحب الزمان عج افتتاح می‌شود و بصورت رایگان در اختیار افرادی که مراسمات فرهنگی برگزار می‌کنند قرار می‌گیرد.
وی افزود:۱۴ وقف جدید در هفته وقف داشته‌ایم، تمام تلاش ما این است که وقف‌ها از وقف انتفاعی به وقف‌های منفعتی سوق داده شود.
این مقام مسئول گفت: وقف درمانی و آموزشی تاثیر گذاری بیشتری دارد و آثار آن در کوتاه مدت مشهود است از مردم خیّر و آنهایی که قصد دارند در زمینه وقف صالحات و باقیات برای خود داشته باشند در این زمینه‌ عمل صالح وقف را انجام دهند.
::رشنو در خصوص مسائل مالی مطرح شده در اداره اوقاف شوشتر تصریح کرد: مطمئنا ریالی از سرمایه های اوقاف به خارج از شوشتر نخواهد رفت و صورت وضعیت‌های مالی بصورت شفاف در سامانه موقوفات و بقاع مترک موجود است و با سازمان بازرسی در تعامل کامل هستیم.
:وی تاکید کرد: در خصوص فروش قبور صراحتا عرض می‌کنم که هیچگونه افزایش قیمت در سال امسال نداشته ایم با هماهنگی بعمل آمده با اداره کل افزایش قیمت قبر برای سال آینده را نیز در دستور کار نخواهیم داشت.
::عضو شورای فرهنگ عمومی تصریح کرد: قبر با قیمت ۲۵ میلیون تومان در وجود ندارد و ۹۰ درصد قبور مقام صاحب الزمان عج با قیمت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به مردم داده می‌شود و ۱۰ درصد تخفیف به افرادی که تقاضای تخفیف دارند داده می‌شود حدود ۱۵ قبر نیز بصورت رایگان به افراد بی بضاعت داده شده است.
مدیر اوقاف و امور خیریه افزود: تابع جو سازی ها قرار نخواهیم گرفت و اوقاف دستگاه امام حسین است، تعامل و‌ مردم داری از رئوس برنامه‌های کاری اوقاف و‌ امور خیریه است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیان کرد: در صیانت و احیای موقوفات نباید تعلل گردد کار ما کار سیاسی نیست و مشی این سازمان مذهبی و فرهنگی است، حقوق موقوفات باید احصا شود.
:رشنو در پایان گفت: با عنایت به اینکه قصد آزار و اذیت هیچ‌یک از مردم عزیز را نداریم، در حوزه موقوفه خواری۳ الی ۴ پرونده قضایی در دادگاه داریم که غالبا در مرحله صدور حکم هستند.
هر کس خواسته یا ناخواسته موقوفه‌ای را تصرف کرده باشد اگر طبق قانون بخواهد قرارداد اجازه ببندد و با نرخ عادله روز هزینه آن محل را پرداخت کند و حقوق موقوفه تثبیت شود این سازمان نیز مزاحم کسب و کار هیچکس نخواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار