• امروز شنبه سی و یکم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اداره اوقاف در پرورش آبزیان و برداشت نمک در هندیجان سرمایه‌گذاری می‌کند

اداره اوقاف در پرورش آبزیان و برداشت نمک در هندیجان سرمایه‌گذاری می‌کند

اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بندر هندیجان در جهت حمایت از تولیدات داخلی، اشتغال جوانان و حمایت‌های مادی و معنوی بیشتر از بقاع متبرکه در پرورش آبزیان و برداشت نمک سرمایه‌‌گذاری می‌کند.

 دوشنبه 23 مهر 1397   103  0      

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان، شهرستان هندیجان با استعدادترین و بهترین منابع خدادادی را دارد که می‌توان با سرمایه‌گذاری اندک بیشترین بهره را به اقتصاد کشور و استان خوزستان تزریق کرد.
تنها اگر در یک مورد از منابع خدادادی هندیجان سرمایه‌گذاری شود می‌توان چندین هزار نفر را به اشتغال پایدار سوق داد. ایجاد چند حوضچه پرورش ماهی و میگو، برداشت نمک، پرورش ماهی در قفس می‌تواند اشتغال زیادی را برای جوانان هندیجانی و منطقه داشته باشد.
با توجه به نابودی آبزیان و از بین رفتن اکوسیستم دریایی به سبب صیدهای بی‌رویه که همگی به ‌اجبار صورت می‌گیرد چرا که جوانان هندیجانی بیکار بوده و مجبور به تأمین معاش زندگی خود از طریق دریا هستند. پرورش آبزیان می‌تواند کمک شایانی به اقتصاد هندیجان کند.
سرمایه‌‌گذاری و توسعه پرورش آبزیان در هندیجان با روش‌های صحیح و مکانیسم‌های قانونی می‌تواند ضمن نجات صیدگاهی هندیجان از انقراض آبزیان کمک بزرگی در برطرف کردن بیکاری کند.
سعید حمودی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان هندیجان با حضور در دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان در راستای ایجاد اشتغال و افزایش حمایت از بقاع متبرکه در پروژه‌های پرورش آبزیان و برداشت نمک در این بخش‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند.
وی افزود: اگر مسئولان مربوطه در هندیجان بتوانند زمین مناسب و مجوز پرورش آبزیان در اختیار ما بگذارند ما می‌توانیم به سرعت در این بخش سرمایه‌گذاری کرده و از توان نیروهای کارآمد در سطح شهرستان استفاده کنیم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بندر هندیجان بیان کرد: سواحل بندر بحرکان و امامزاده عبدالله(ع) منطقه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های آبزی‌پروری و برداشت نمک است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار