• امروز جمعه سوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

معلمان تنبيه‌شده را آموزگار قرآن نکنیم

معلمان تنبيه‌شده را آموزگار قرآن نکنیم

رئیس اداره قرآن اوقاف و امور خیریه استان خوزستان گفت: مربیان طرح حفظ جزء ۳۰ قرآن اهل فن باشند و این‌گونه نباشد که فردی از معلمان کم‌کار باشد یا جایی برای او نباشد یا بخواهند او را تنبیه کنند بنابراین برود و قرآن تدریس کند.

 شنبه 21 مهر 1397   69  0      

به گزارش ایکنا از خوزستان، جلسه کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن کریم امروز، ۱۸ مهرماه در معاونت فرهنگی آموزش و پرورش استان خوزستان برگزار شد.
حجت‌الاسلام حمید شویع‌نژاد، رئیس اداره قرآن اوقاف و امور خیریه استان خوزستان در این نشست اظهار کرد: همه رقابت‌های قرآنی به طور رسمی به اوقاف واگذار شده است.
وی با بیان اینکه اتفاق خوبی است که آموزش قرآن کریم به آموزش وپرورش واگذار شده است، ادامه داد: همه چیز در آموزش و پرورش از فضا، قرآن آموزان و استادان مهیا است.
شویع‌نژاد با اشاره به اجرای طرح حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم عنوان کرد: پیشنهاد می‌دهم دبیران و مربیانی که قرار است در این طرح فعالیت داشته باشند، اهل فن باشند و دغدغه قرآنی داشته باشند. این گونه نباشد که فردی از معلمان کم‌کار باشد یا جایی برای او نباشد یا بخواهند او را تنبیه کنند بنابراین برود و قرآن تدریس کند.
رئیس اداره قرآن اوقاف و امور خیریه استان خوزستان بیان کرد: مهم‌ترین بخش موضوعات تربیتی قرآن است بنابراین تعیین دبیران متخصص که آشنایی با همه فنون قرآن دارند بسیار مهم است. اگر هم کسانی باشند که دغدغه قرآنی دارند اما متخصص نیستند دوره‌هایی برایشان زیر نظر مؤسسات قرآنی برگزار شود و آموزش ببینند.
وی گفت: ما ۱۵۰ نفر سهمیه تربیت مربی حفظ در سال جاری داریم و می‌توانیم این تعداد را افزایش دهیم. در طرح حفظ قرآن اگر استادان همه فکر و همشان روی قرآن باشد به نتیجه می‌رسیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار