• امروز سه شنبه بیست و دوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف کلمه طیبه و حسنه است،

وقف کلمه طیبه و حسنه است،

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه وقف کلمه طیبه و حسنه است، گفت: این ایراد بر ما وارد است که در اطلاع‌رسانی آمار وقف ضعیف هستیم اما باید بگویم از زمان پیروزی انقلاب اسلامی مردم در این زمینه کم نگذاشتند.

 پنج شنبه 7 تیر 1397   24  0      

آیین تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان، امروز سه‌شنبه ۵ تیرماه در تالار شهید مطهری اهواز برگزار شد.
عبدالرضا عابد، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم گفت: استان خوزستان در تاریخ با عنوان رشادت‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس ثبت شده است. همه دنیا با همراهی برخی از کشورهای مسلمان بسیج شده و می‌خواستند جمهوری اسلامی را محو کنند اما حماسه مردم استان و کشور، علما و مجاهدان در برابر صف آهنین کشور ایستادگی کرد.
وی با بیان اینکه وقف کلمه طیبه و حسنه است، گفت: این ایراد بر ما وارد است که در اطلاع‌رسانی آمار وقف ضعیف هستیم اما باید بگویم از زمان پیروزی انقلاب اسلامی مردم در این زمینه کم نگذاشتند.
عابد گفت: یکی از افتخارات ما در جمهوری اسلامی وحدت میان اقوام است.
وی در پایان خطاب به کارکنان اوقاف و امور خیریه خوزستان انتظار می‌رود همان‌گونه که حجت‌الاسلام طباطبایی را در این امر یاری کردید با حجت‌الاسلام خاکباز هم همکاری کنید.
همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام سیدمحمد طباطبایی مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان خوزستان با بیان اینکه خوزستان دارای ۴۱۶ بقعه ثبت شده در سامانه بقاع کشور است، گفت: بعضی از بقاع در استان خوزستان بی‌نظیر هستند از جمله علی بن مهزیار که سه و به روایتی ۴ تن از ائمه اطهار(ع) را درک کرده است.
وی ادامه داد: فعالیت های عمرانی بسیاری در بقاع استان و بقعه علی بن مهزیار از سال ۹۲ صورت گرفت که چشمگیر است و این امر با کمک مردم و هیئت امنا بقاع به ثمر نشست.  
طباطبایی عنوان کرد: ۵۴۶۸ موقوفه و ۱۴۵۱۹ رقبه در سراسر استان در سامانه موقوفات کشور به ثبت رسیده که بزرگترین آن موقوفه نظام السلطنه با ۱۹۷ هزار هکتار مساحت از رامشیر تا ماهشهر است.
وی گفت: تثبیت مالکیت بدون اخذ سند ممکن نیست و باید برای حفظ موقوفات مالکیت با سند حتما اخذ شود؛ میزان سندهایی که از سال ۹۳ تا امروز در سامانه موقوفات ثبت شده است، ۱۶۱۸ سند گرفته شده که ۳۱۳۷ رقبه به آن متصل شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار