• امروز چهارشنبه دوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سند ملکی شش دانگ در موقوفه نظام‌السلطنه مخصوص محدوده شهری پلاک ۴۹ است

سند ملکی شش دانگ در موقوفه نظام‌السلطنه مخصوص محدوده شهری پلاک ۴۹ است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان گفت: تبدیل سند سه دانگ به شش دانگ در موقوفه نظام السلطنه فقط مخصوص محدوده شهری پلاک ۴۹ یا همان شهر رامشیر است و سایر پلاک‌ها در رامشیر و ماهشهر را شامل نمی‌شود.

 سه شنبه 8 خرداد 1397   45  0      

به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام سیدمحمد طباطبایی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان با حضور در غرفه خبرگزاری ایکنا در دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت با اشاره به شرایط اجرای وقف مشارکتی اظهار کرد: وقف مشارکتی از سوی سازمان اوقاف طراحی شده که هر کس در هر وضعیت مالی در این امر خیر سهیم باشد.
وی ادامه داد: هدف این است که سرمایه‌های اندک مردم دور هم جمع و بر اساس آن نیت وقف ایجاد شود و موقوف‌الیه از آن استفاده کنند. دو سه سالی است که این بحث مطرح شده و کلنگ بیمارستان فوق‌تخصصی در تهران و شیراز با استفاده از وقف مشارکتی به زمین زده شد. از مجلس شورای اسلامی هم مجوز فروش اوراق وقفی گرفته شد.
طباطبایی گفت: اخیراً برای اینکه وقف مشارکتی تسهیل شود و در همه استان‌ها مردم از آن استفاده کنند سامانه طراحی شده که در چهار سرفصل قرآنی،‌ درمانی، اشتغال و ازدواج طراحی شد. همچنین برای ساخت و ساز بقاع متبرکه هم مشارکت سهم بسیار زیادی داشته است و در این طرح برای کمک‌های مردمی در این زمینه برنامه «ایوا» بر دستگاه‌های گوشی همراه طراحی شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان عنوان کرد: مردم همه کار خیر انجام می‌دهند، منتها مؤمن باید زرنگ باشد و کاری را انجام دهد که ماندگاری بیشتری داشته باشد. صدقه یکبار به دست صاحبش می‌رسد اما اگر این صدقه‌ها روی هم گذاشته شود و به صورت وقف شود، اثر آن تا قیامت ماندگار خواهد بود.
وی درباره توافق با پدافند بر سر زمین‌های وقفی گفت: پیگیر زمین پدافند هستیم و توافق‌ها با پدافند انجام شده و به زودی به نتیجه خواهیم رسید.
طباطبایی گفت: در سال ۸۸ گردش کاری خدمت مقام معظم رهبری انجام شد که این گردش کار فقط مخصوص محدوده شهری پلاک ۴۹ هست که خود شهر رامشیر می‌شود. براین اساس افراد و صاحبان ملک براساس نظریه کارشناسی مبلغی را پرداخت می‌کنند و سه دانگ متعلق به خودشان می‌شود و سند شش دانگ را دریافت می‌کنند. اما این مقوله فقط مخصوص محدوده شهری پلاک ۴۹ است و سایر پلاک‌ها در رامشیر و ماهشهر را شامل نمی‌شود و باید پلاک‌های خارج از این محدوده همه حق و حقوقش موقوفه را پرداخت کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار