• امروز چهارشنبه دوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای طرح «ضیافت الهی» در بقاع و موقوفات خوزستان

اجرای طرح «ضیافت الهی» در بقاع و موقوفات خوزستان

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خوزستان با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در ماه رمضان، اظهار کرد: این طرح در دو حوزه بقاع و موقوفات مجری طرح‌های مختلف است.

 دوشنبه 31 اردیبهشت 1397   37  0      

زحجت‌الاسلام مرتضی فرهادی‌نژاد، معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان ، با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در ماه رمضان، اظهار کرد: این طرح در دو حوزه بقاع و موقوفات مجری طرح‌های مختلف است.
وی ادامه داد: حوزه موقوفات با هماهنگی و همکاری مستقیم با کمیته امداد امام خمینی(ره) استان از محل درآمد موقوفه نظام‌السلطنه، بسته‌های غذایی و سفره‌های افطار برای افراد نیازمند تدارک دیده شده است. حدود ۵۰۰ بسته از محل نیات واقفان آماده شده که میان نیازمندان توزیع می‌شود. همچنین در نیمه ماه مبارک رمضان سفره ضیافت افطار برای نیازمندان شهرهای ماهشهر و رامشیر تدارک دیده خواهد شد.
فرهادی‌نژاد گفت: در این ماه ۳۰ مُبلغ اعزامی و ۴۰ مُبلغ بومی که دوره‌های آموزشی مشاوره خانواده، روانشناسی، ازدواج، مسائل اعتقادی و شرعی، کودک و نوجوان را گذرانده‌اند در بقاع استان مستقر می‌شوند. امسال طرح اقامه دو بار نماز جماعت مغرب و عشاء در آستان حرم علی‌بن مهزیار اهوازی تدوین شده است. همچنین جزءخوانی قرآن کریم در بقاع متبرکه استان در جریان است.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان گفت: در حوزه موقوفات سامانه‌ای برای ایجاد وقف‌های مشارکتی که موردنیاز استان است با موضوعاتی همچون نیات قرآنی، ازدواج، علم فناوری، بهداشت و سلامت و اشتغال طراحی شده است که با شماره #۲۵۲۹*۷۸۰* در این وقف‌های مشارکتی شرکت کنند. پس از آنکه مبلغ قابل توجهی از وقف‌های مردم جمع‌آوری شد یک موقوفه منفعتی به نیت هر یک از این موارد خریداری شده و در آن موضوع نیات واقفین احیاء می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار