• امروز چهارشنبه دوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توافق اوقاف و پدافند جنوب غرب کشور بر سر اراضی موقوفه نظام السلطنه

توافق اوقاف و پدافند جنوب غرب کشور بر سر اراضی موقوفه نظام السلطنه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رامشیر گفت: جلسات متعددی بین اوقاف و منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور صورت گرفته که براساس آن اراضی متعلق به موقوفه نظام السلطنه که پدافند در آن قرار دارد، به آنها اجاره داده می‌شود.

 یک شنبه 16 اردیبهشت 1397   30  0      

حجت‌الاسلام جواد کلانتر، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رامشیر، در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه ۴۰ سهم یا سه دانگ از کل پلاک‌های رامشیر وقف شده است، بنابراین اراضی در اختیار پدافند جنوب غرب کشور هم از جمله این موقوفات محسوب می‌شود؛ یعنی ۳ دانگ از اراضی پدافند متعلق به موقوفه نظام السلطنه است.
وی ادامه داد: جلسات متعددی طی سالیان گذشته در راستای برطرف شدن این مشکل، گرفته شد اما به نتیجه نرسید اما در دو سال گذشته راههایی برای حل این موضوع پیدا شد. بدین صورت که واحد املاک ستاد کل نیروهای مسلح جهت تعیین اراضی در اختیار نیروهای مسلح به مسئله ورود کرد و براین اساس جلسات زیادی در اهواز و رامشیر گرفته شد.
کلانتر گفت: براساس مصوبات این جلسات مقرر شد که اداره اوقاف طی یک نقشه برداری محدوده اراضی در اختیار پدافند و مساحت هکتار آن را مشخص کند تا ببینیم در این ۸ پلاک از هر پلاک چقدر زمین در اختیار پدافند قرار گرفته است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رامشیر عنوان کرد: با توجه به روند کار و دید مثبت سرهنگ فلاحتکار فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور این موضوع حل خواهد شد. در صورتی که توافق در این مسئله بین اوقاف و پدافند هوایی صورت گیرد، با انعقاد یک اجاره نامه، اراضی به پدافند اجاره داده می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار