• امروز یک شنبه بیست و ششم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حاج قاسم سلیمانی

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان خوزستان: آئین بزرگداشت ۱۰ امام‌زاده در خوزستان برگزار شد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان خوزستان: آئین بزرگداشت ۱۰ امام‌زاده در خوزستان برگزار شد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان خوزستان گفت: به مناسبت روز ملی تجلیل و تکریم از امامزادگان به صورت خاص در ۱۰ امام زاده در خوزستان برنامه های ویژه برگزار شد.

 یک شنبه 1 شهریور 1394   435  0      

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی،  اظهار داشت: با آغاز دهه کرامت برنامه‌ها و مراسم‌هایی در بقاع شاخص خوزستان از جمله حرم علی بن مهزیار اهوازی، امامزاده حیدر(ع) بهبهان و نیز سبزقبا در دزفول برگزار شده است.
وی افزود: در 29 مرداد ماه به مناسبت روز ملی تجلیل و تکریم از امامزادگان در تمام شهرستان‌ها برنامه‌هایی در نظر گرفته شده ولی به طور خاص در 10 امام زاده خوزستان برنامه های ویژه برگزار شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان بیان کرد: یکی از بزرگترین برنامه های روز ملی تکریم امامزادگان امسال  آئین بزرگداشت امامزاده سید محمد در شهرستان باغملک بود.
وی با بیان اینکه هدف اداره اوقاف از برگزاری این همایش ها آشنایی بیشتر مردم با برخی از امامزادگان که کمتر شناسانده شده اند است، گفت: در هر سال یک امامزاده را به صورت شاخص انتخاب کرده و برای معرفی و آماده سازی امکانات لازم در آن امام زاده فعالیت‌های صورت می‌پذیرد.
حجت الاسلام طبابایی درباره تعداد امامزادگان در سطح خوزستان عنوان کرد: 254 امامزاده در سامانه اوقاف به ثبت رسیده است که با مجموع قدم‌گاه‌ها، نظرگاه‌ها و زیارتگاه‌های محلی 725 بقعه احصاء شده است.
وی با اشاره به بی توجهی های مسئولان به حرم علی بن مهزیار اهوازی اظهار داشت: برخی از امام زادگان خوزستان در سطح کشور معرفی و شناخته شده اند و برخی استانی و نیز شهرستانی، هدف بر این است که معرفی امام زادگان شهرستانی در حد استانی و استانی در حد  کشوری انجام شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان با بیان اینکه زمانی که قدر، منزلت و جایگاه امامزاده شناخته شود ثمرات متفاوتی از جانب امامزاده به انسان می‌رسد، بیان کرد: متأسفانه در بسیاری از امام زادگان مشکلاتی وجود دارد که کمک خیرین و مردم را برای بازسازی و تأمین امکانات لازم در امامزادگان می‌طلبد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار