• امروز یک شنبه بیست و ششم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حاج قاسم سلیمانی

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ششمین جشنواره بین المللی شعر رضوی در شوش به کار خود پایان داد

ششمین جشنواره بین المللی شعر رضوی در شوش به کار خود پایان داد

ششمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی جمعه شب با حضور شاعرانی از ایران و برخی کشورهای اسلامی در حرم دعبل خزاعی - شاعر اهل بیت(ع)، در شوش به کار خود پایان داد.

 یک شنبه 1 شهریور 1394   338  0      

آیین پایانی ششمین جشنواره بین المللی شعر رضوی یادمان دعبل خزاعی با حضور شاعرانی از کشورهای عمان، لبنان، بحرین، عراق، یمن، مصر و سوریه و نیز کشور ایران در جوار آرامگاه شاعر نامی اهل بیت (ع) دعبل خزاعی در شوش برگزار شد.
سید کریم موسوی دبیر این جشنواره تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره را 342 اثر عنوان کرد و گفت:در بخش فصیح شاعران کشورهای عراق،لبنان،سوریه ، مصر ، عمان ، یمن و کویت برتر شناخته شدند و در بخش داخلی و شعر شعبی نیز شاعرانی از ایران ، سوریه و عراق به عنوان شاعران برتر انتخاب شدند.
یکی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در این آیین در سخنانی از استقبال خوب جوانان از این جشنواره قدردانی کرد و گفت: شاعران شرکت کننده ازکشورهای مختلف استقبال خوبی از این جشنواره داشتند که بیانگر گسترش ادبیات دینی در کشورهای مختلف است.
آیت الله عباس کعبی اشعار ارایه شده در این جشنواره را از نظر کیفی خوب ارزیابی کرد و افزود:بعد تاریخی ، بیان مسایل جاری و جریان معاصر و نیز شعر ولایی الهام بخش مقاومت اسلامی از دیگر ویژگی های این جشنواره است.
وی بیان نقش امامت و رهبری در هدایت جوامع و حل بحران ها و مشکلات و تقویت همدلی و هم زبانی را از دیگر شاخص های ششمین جشنواره بین المللی شعر رضوی عنوان کرد و گفت:این جشنواره امسال با رونق بیشتر و شوق شعرا و با کیفیت و تنوع کشورهای عربی اسلامی برگزار شد.
آیت الله کعبی افزود:شعر ولایی در تحکیم باورها و ارزش های اسلامی و رشد تعالی اخلاقی جامعه ، تحیکم اخوت و برادری، بیان روح ولایتمداری مردم شهید پرور خوزستان در عرصه بین اللملی بسیار تاثیر گذار است.
وی با بیان اینکه شعر ولایی الهام بخش مقاومت اسلامی است گفت:با الهام از جایگاه والای امام رضا(ع) شاعران ارزشی می توانند اشعار خوبی در زمینه های مختلف بسرایند و این اشعار باید در جهان اسلام و در عرصه بین المللی گسترش یافته و منتشر شوند.
فرماندار شوش نیز در سخنانی با بیان ویژگی های فرهنگی و مذهبی این شهرستان گفت: ششمین جشنواره بین المللی شعر رضوی بی شک اثرگذاری بسیار زیادی در حوزه فرهنگی و ادبی به دنبال دارد لذا جا دارد از دست اندرکاران این جشنواره تشکر کرد.
رضا نجاتی بر ضرورت ترویج فرهنگ رضوی در جامعه تاکید کرد.
شاعر عبدالکریم آلزرع از کشور عربستان نیز در سخنانی کیفیت این جشنواره را بسیار خوب ارزیابی کرد.
ارکان تمیمی شاعری از کشور عراق نیز با ابراز خوشحالی به خاطر حضور در این جشنواره گفت: این جشنواره از نظر کمی و کیفی بسیار خوب برگزار شد و امیدوارم در سال های آینده نیز باشکوه تر برگزار شود.
عماد غراوی از شاعران بومی شهرستان شوش نیز که برای دومین سال است در این جشنواره شرکت می کند نیز گفت:این جشنواره فرصتی برای تبادل اطلاعات بین شعرای ایران و شش کشور اسلامی بود.
در آیین پایانی این جشنواره امام جمعه شوش ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و نیز جمعی از شاعران، هنرمندان و مسوولان محلی خوزستان حضور داشتند.
این جشنواره 29 مردادماه در تالار مهتاب اهواز آغاز به کار کرده بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار