• امروز شنبه سی و یکم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

معرفی برگزیدگان مسابقات قرآن اوقاف خوزستان در بخش آقایان

معرفی برگزیدگان مسابقات قرآن اوقاف خوزستان در بخش آقایان

نفرات برتر مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف خوزستان در بخش بزرگسالان اعلام شد.

 پنج شنبه 11 دی 1393   905  0      

مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف خوزستان 5 و 6 دی برگزار شد و نفرات برتر در بخش بزرگسالان نیز معرفی شدند.
بر این اساس در رشته ترتیل بزرگسالان آقایان ماجد نصری از اهواز توانست رتبه نخست این رشته را به خود اختصاص دهد که رحیم شریفی از اهواز و عبدالامام حمادی از سوسنگرد رتبه‌های دوم و سوم این رشته را به خود اختصاص دادند.
اما تنها رشته‌ای که مرحله پایانی برای آن برگزار شد، قرائت تحقیق قرآن کریم بود که در پایان رقابت پایانی سید فؤاد شوکاوی از شهرستان شادگان توانست رتبه نخست این رشته را به خود اختصاص دهد و عدنان مؤمنین از خرمشهر و سیدجاسم موسوی از اهواز رتبه دوم و سوم را کسب کردند.
در حفظ کل بزرگسالان آقایان سبحان دغاغله، علیرضا سامری و سید مهدی موسوی هر سه از اهواز رتبه‌های نخست این رشته را به خود اختصاص دادند.
عبدالله میاحی از اهواز، فؤاد نعیماوی از شادگان و امیرحسین خزرجی از شوش توانست رتبه‌های اول تا سوم رشته حفظ 20 جزء قرآن کریم را کسب کردند که میلاد آلبوغبیش و اسحاق زویدات هر دو از اهواز و احمد طاهر دلاک از دزفول رتبه‌های اول تا سوم رشته حفظ 10 جزء بزرگسالان را کسب کردند.
امسال و برای اولین بار مسابقات اذان به همراه مسابقات قرائت، حفظ و ترتیل قرآن کریم برگزار شد که در پایان رضا علیزاده از شهرستان بهبهان توانست رتبه نخست این رشته را به خود اختصاص دهد. خیرالله عثمان‌زاده از ماهشهر و محمد اسفنده از دزفول هر دو مشترکاً رتبه دوم را به خود اختصاص دادند و در نهایت حمیدرضا رضایی از شهرستان ایذه رتبه سوم این رشته را کسب کرد.
اما در بخش شکوفه‌ها نیز استعدادهای زیر 16 سال شهرستان‌های خوزستان به رقابت با یکدیگر پرداختند که در رشته قرائت اسماعیل مولایی از اهواز، حسن بغلانی در آبادان و ستار آلبوغبیش از ماهشهر رتبه‌های نخست این رشته را کسب کردند.
علی‌محمد فرحانی از اهواز، نعمت‌الله عساکره از ماهشهر و علی لویمی‌اصل از اهواز در رشته ترتیل شکوفه‌ها توانستند رتبه‌های اول تا سوم این رشته را کسب کنند. رشته حفظ کل قرآن کریم شکوفه‌ها تنها یک شرکت‌کننده‌ داشت که علی آرامی‌فر با اجرای محفوظات خود به تنهایی رتبه نخست این رشته را کسب کرد.
حسن بنی‌اسد از اهواز، علی بنا از دزفول و سید مهدی طباطبایی از اهواز رشته حفظ 10 جزء شکوفه‌ها رتبه‌های نخست را به خود اختصاص دادند. رشته حفظ 5 جزء شکوفه‌ها نیز امیرحسین مصطفایی‌زاده از دزفول، امیرحسین مشکلی‌زاده و علا منصوری هر دو از اهواز رتبه‌های نخست را به خود اختصاص دادند.
در رشته اذان شکوفه‌ها نیز رقابت بسیار تنگاتنگ بود که در پایان هادی احمدی از ایذه، حسن بغلانی از آبادان و علیرضا سواری از اهواز توانستند رتبه‌های نخست را کسب کنند.
گفتنی است؛ سی‌ و هفتمین دوره مسابقات قرآن در مرحله کشوری اسفند امسال در استان آذربایجان غربی برگزار خواهد شد که سال گذشته این مسابقات در استان فارس برگزار شد.
مسابقات خوزستان نیز با حضور 18 داور متخصص در رشته‌های مختلف برگزار شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار