• امروز جمعه یکم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

صدور سند ثبتی برای بیش از 2350 هکتاراراضی موقوفه شهرستان رامشیر

صدور سند ثبتی برای بیش از 2350 هکتاراراضی موقوفه شهرستان رامشیر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رامشیر و رامهرمز اظهار کرد : اخذ سند برای اراضی وقف شده به دو صورت انجام میگیرد 1) اراضی بین اداره اوقاف و منابع طبیعی و مشترک است با توجه به تفاهم نامه ای که در سال 90 بین دو سازمان تنظیم گردید تصمیمات در جهت اخذ سند 6 دانگ برای اراضی وقف شده اتخاذ شد .

 چهارشنبه 22 دی 1395   101  0      

به گزارش بدر پرس ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رامشیر و رامهرمز اظهار  کرد : اخذ سند برای اراضی وقف شده به دو صورت انجام میگیرد  1) اراضی بین اداره اوقاف و منابع طبیعی و مشترک است با توجه به تفاهم نامه ای که در سال 90  بین دو سازمان تنظیم گردید  تصمیمات در جهت اخذ سند 6 دانگ برای  اراضی وقف شده اتخاذ شد . 
 تقسیم اراضی بین دو سازمان به صورت مساوی از طریق تاییدیه کارگروه ، نقشه برداری  به صورت مساوی صورت میگیرد سپس از طریق  اداره ثبت،  اخذ سند اقدام میشود. در سال 94 با انجام مراحل فوق  2350 هکتار از اراضی رامشیر سند صادر شده است . 
وی در ادامه گفت : 2) جهت اخذ سند برای اراضی کشاورزی و  اراضی که فاقد منابع ملی هستند در ابتدا نقشه برداری با حضور چند تن از اهالی روستا انجام می گیرد با توجه به این که مردم در این اراضی سهم دارند در ابتدا آگهی مبنی بر این که اداره اوقاف قصد اخذ  این اراضی را دارد را منتشر می کنند  پس از انتشار یکماه آگهی اگر معترضی نسبت به اراضی وجود نداشت از استعلام در جهت  اخذ سند 3 دانگ با عنوان سهم 3 دانگ موقوفه نظام و السلطنه مافی اقدام می شود .
کلانتر تصریح کرد : در رامهرمز اراضی وقفی وجود ندارد فقط یک دهنه مغازه و دو فقره حسینه و مسجد هست که ما فقط برای مساجد، حسینه ها و امامزاده ها جهت اخذ سند اقدام می کنیم  .در رامهرمز املاکی برای وقف وجود ندارد اما برای ثبت سند حتما وقف نامه و استشهاد محلی اخذ میشود  سپس اگر مشکلی وجود نداشته باشد و معارضی نباشد فرایند ثبت سند انجام میشود  .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار