• امروز جمعه یکم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح حافظان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

 تربیت 1.5میلیون حافظ قرآن توسط سازمان اوقاف

تربیت 1.5میلیون حافظ قرآن توسط سازمان اوقاف

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: با برنامه‌ریزی سازمان اوقاف و امور خیریه، 1.5 میلیون نفر در کشور حافظ قرآن می‌شوند.

 سه شنبه 21 دی 1395   48  0      

حجت‌الاسلام احمد شرفخانی  در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان یزد به تشریح بخشی از برنامه‌های فرهنگی سازمان اوقاف در سطح کشور پرداخت و اظهار داشت: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب که باید 10 میلیون حافظ در کشور تربیت شوند، این مهم در دستور کار سازمان اوقاف قرار گرفت.
 
وی بیان کرد: بر اساس برنامه چهارساله‌ای که تدوین شد، سازمان اوقاف متعهد شد که در طول چهار سال، یک میلیون حافظ قرآن توسط تربیت کند که خوشبختانه فراتر از تعهد عمل شد و در پایان یک دوره چهارساله، یک میلیون و 350 هزار نفر در سراسر کشور حافظ قرآن از سه جزء تا کل قرآن کریم شدند.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: عمل به این تعهد در ابتدا دشوار به نظر می‌آمد اما با توجه به علاقه‌مندی مردم به حفظ قرآن کریم، توانستیم فراتر از برنامه عمل کنیم.
شرفخانی خاطرنشان کرد: امسال نیز دوباره برنامه‌ریزی انجام شده و تعهد سازمان اوقاف و امور خیریه، تربیت یک میلیون و 500 هزار حافظ قرآن است.
 
وی تصریح کرد: خوشبختانه این ظرفیت در کشور وجود دارد و گرچه آمار حافظان قرآن بالا در ابتدا بالا به نظر می‌رسید اما تحقق تعهدات در این حوزه، نشان از دوراندیشی رهبر معظم انقلاب و اشراف ایشان به وضعیت اجتماعی جامعه دارد.
 
به گزارش فارس، در این دیدار قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه نیز حضور داشت.
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه و جمعی از معاونان این سازمان برای شرکت در همایش کارشناسان برنامه و بودجه سازمان اوقاف سراسر کشور که به میزبانی یزد در حال برگزاری است، به استان یزد سفر کرده‌اند.
قائم مقام سازمان اوقاف و معاونان این سازمان  همچنین از طرح‌های عمرانی اوقاف استان یزد و بقاع متبرکه این استان بازدید خواهند کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار